Lomber Sempatik Blok

Genel bakış:

Bu prosedür, bir eklem veya uzuv hasarından sonra gelişebilen kompleks bölgesel ağrı sendromları nedeniyle oluşan bacak ağrılarını rahatlatmak için uygulanır. Genelde problemi gidermek için bir seri enjeksiyon gerekebilir.

IV uygulamaHastalar floroskopi ünitesi olan bir masanın üzerinde yüzüstü veya yan yatırılırlar, ve açılan damar yolundan hastayı rahatlatmak için ilaç başlanır. Uygulanan lokal anestezik, cildi ve aşağıdaki sempatik sinirlere kadar olan dokuları uyuşturur.

Kontrast madde enjeksiyonu:

Anestetize edilmiş yol boyunca iğne ile girilir. Kontrast madde enjekte edilir ve böylece floroskop ile ağrılı alanlar görülebilir ve iğnenin ucu için doğru yer saptanabilir.

İlaç enjeksiyonu:Daha sonra, anestezik, salin ve antiinflamatuar ilaç karışımı sempatik sinirlerin etrafına enjekte edilir.

İşlemin bitirilmesi:İşlemden sonraki birkaç saat boyunca bacaklarda güçsüzlük veya uyuşukluk olabilir.Sonra bacaklardaki ağrı düzelmelidir. Ağrı tamamen geçene kadar bloklar yaklaşık haftada bir tekrarlanabilir. Kan sulandırıcı ilaç alanlar veya enejeksiyon bölgesi civarında enfeksiyonu olan hastalara blok yapılmamalıdır.

Tarih:
Girl Cams Mature Cams Promotion Theme