Spinal Kord Stimülatör İmplantasyonu

Genel Bakışscstr

Spinal kord stimülasyonu (SCS), boyun, sırt bel, kollar ve bacaklardaki kronik ağrıyı gidermek için elektrik uyarılarını kullanır.Elektriksel uyarıların beyin tarafından ağrı sinyallerini engellediğine inanılmaktadır. SCS adayları nöropatik ağrıdan muzdarip olanlar veya konservatif tedaviye yanıt vermemiş hastalardır.

Test İmplantasyonu

Enjeksiyon bölgesi uyuşturulduktan sonra 1-3 arasında elektrod, omuriliği saran zarın üstüne (epidural boşluk) yerleştirilir.

Doğru Lokasyonu Bulmak

Elektrodlar sinirlere uyarılar verir ve ağrı sinyalleri bloke olur. Hasta hekimi yönlendirerek ağrısının olduğu bölgeyi kapsayan en iyi  uyarıların nerde olduğunu söyler. Elektrod eksternal olarak test stimülatöre bağlanır ve 1 hafta -10 gün hasta izlenir.

Etkinliğe Karar Vermek

Test süresi sonunda eğer hasta ve hekim ağrı giderilmesinin yeterli olduğuna karar verirse sistem kalıcı olarak implante edilebilir.

Kalıcı İmplantasyon

Bu işlem sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Ara bağlantı çıkarılır ve bateri (IPG) için bir cep oluşturulur. IPG sıklıkla karına veya kalçalara implante edilir. Daha sonra elektrod bateriye bağlanır. Cilt kapatılır.

İşlem Bitimi

Dışarıdan bir kontrol ünitesi ile elektriksel uyarılar kontrol edilir. Hasta kumanda ile açma kapama, stimülasyonun güç düzeyini veya değişik programlar arası geçişi yapabilir.

SCS İmplantasyon sonrası

İşlemden sonra hastalar günlerce işlem yerinde ağrı, şişlik ve rahatsızlık hissedebilir.

Tarih:
Girl Cams Mature Cams Promotion Theme